Rakip Analiz Sistemi Yayında. Sıra Bulucu, Backlink ve DA/PA Sorgulama. Hemen Denemek İçin Tıkla!

Ücretsiz Rakip Analizi Aracı

Ücretsiz Rakip Analizi Aracı

Rakip analizi; sizinle ayni is yükünde rekabet eden sektörel olarak lider olmak istediginiz alandaki herkesin basari sklasini gosteren sektördeki ürün veya hizmet satislarinin arastirilip nicel veriler ile ortaya konulduğu stratejidir. Bulundugunuz sektorde yapilmis iyi bir rakip analizi ile mevcut durumda bulunan rakipleriniz hangi dalda daha iyi veya daha kotu noktalarinizi tespit etmeyi saglar. SEO stratejiniz konusunda her konuda bilgi, birikim ve tecrübe edeceğiniz SEO aracımız ile artik sektordeki rakiplerinizi daha yakindan analiz edebilirsiniz.

Rakip analizi organik aramalarda web sitenizi yukarı sıralara taşıyacağınız önemli bir kaynaktır. Sektörünüz ne olursa olsun Google arama motorlarinda en ust siralarda yer almak sizinde hakkiniz.. nasil mi doğru SEO araçları ve rakip analizini kullanarak! Örnek verecek olursak SEO yani arama motoru optimizasyonu ile Google aramalarda en ust siralarda yer almak istiyorsunuz rakip analizi sizlere nasil yardimci olabilir, gelin beraber inceleyelim.

 • Sektörünüzdeki lider firmalari ve yürüttükleri çalışmalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
 • Rakipleriniz zayif yonlerini ve eksik oldugu konulari bulabilir, bulduğunuz anahtar kelimelerde ust siralarda yer alabilirsiniz.
 • Rakipleriniz guclu strateji yontemlerini keşfedip uzerine geliştirmeler yaparak kendi web sitenizin SEO çalışmalarında kullanabilirsiniz.
 • Hangi SEO kurallarinin ise yaradigi linklemeleri ve anahtar kelimelerin popülerliğini ogrenebilirsiniz.
 • Dogal aramada yer alan arama sonuclarinda rakiplerinden daha iyi performans ve verim saglamanin zorluğunu anlayabilirsiniz.
 • SEO console SEO araclarini kullanarak ücretsiz bir sekilde sektordeki rakiplerinizi bulup, web site iyilestirme çalıştırmalarına takılmadan doğru sonuclar ile devam edebilirsiniz.

SEO console rakip analizi ile ilk yapmaniz gereken işlem araçlara kısmına gidip, rakip analizi sayfasına tıklayıp, rekabet ettiğiniz yada etmek istediğiniz anahtar kelime ve domaini yazarak sıralamalarını backlink sayılarını kolayca görebilirsiniz. DA PA değerini sorgulamada beraber veren, doğru ve yol gösterici en iyi SEO aracıdır. Rakiplerinizin kimlerden nasıl backlink aldığı, hangi taktikler ile sektörde rekabet ettiğini kolayca görebilirsiniz. Alan adı ve sayfalarındaki SEO tekniklerini inceleyip, kendi kategorilerinizdeki değişiklikler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sanal dünyada her alanda olduğu gibi SEO “ arama motoru optimizasyonu” ele alındığı zaman, rekabetin yüksek olup, dijital pazarlamada uzmanlaşmış bireylerin oldukça rekabet ettiği dijital pazarlama sektörünün yapı taşını oluşturduğu için rakip analizi ve SEO araçları sektörün önemli bir parçasıdır.

Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

   Rakiplerinizin kimler olduğunu iyice tanıyıp, araştırın.
   2. Rakip Anahtar Kelime Analizi
   3. DA PA Değeri
   4. Backlink Sorgulama
   5. Sıra Bulucu
   6. İçerik Başlık Analizi
   7. UX Kullanıcı Deneyimi Analizi
   8. Sosyal Medya ve Hedef Kitle Analizi

Rakiplerinizi analiz etmek, başlayacağınız ilk adım olmalıdır. SEO çok derin bir okyanus ve sanal dünyada sadece yaşayan canlılar orada varmış gibi düşünülsede, sessizce arkadan gelen, sanal dünyada var olmayı hedefleyip, çalışmaya başlayan rakiplerinizi küçük görmemeniz gerekir. SEO “arama motoru optimizasyonu” teknik çalışmalarında rakiplerinizi keşfettikten sonra anahtar kelime listesi, ürün veya hizmet kategorisi hazırlayıp sektördeki en iyileri araştırıp, yaptıkları çalışmalara göz atarak kendi eksiğinizi veya daha iyi başardığınız çalışmaların yeniden farkına varabilirsiniz.

DA PA değeri ve baclinkleri SEOconsol.com yan yana verdiği için rakipleriniz ve site dışı SEO çalışmaları hakkında sektördeki birçok SEO aracına kıyasla daha detaylı bilgiye ücretsiz ulaşabilirsiniz. Google web sitesinin içeriği ve SEO çalışmalarını önemsediği kadar kullanıcı deneyimine de önem verir. Web sitesinin hızı, web sitesinin tasarımı, sayfanın açılma süresi, okuyucunun içeride ne kadar durup durmadığı gibi durumlar Google tarafından önem arz eder.

Google algoritmaları kaliteyi ve kontrol yetkisini sevdiği için web sitesinin sadece masa üstü değil, telefon, tablet, elektronik cihazlarda da hızlı ve sade olmasına özen gösterir. Bu yüzden genel olarak “ rakip analizi” SEO çalışmalarını daha iyi hale getirip, sektördeki en iyiler ile rekabet etmek amaçlı yapılır. Web sitesi iyileştirme çalışmalarında web sitenizin eksiksiz olup, herşeyi ile Google algoritmalarına uyması arama motorlarındaki sıralamanızın yerini değiştirecek öneme sahiptir.