Rakip Analiz Sistemi Yayında. Sıra Bulucu, Backlink ve DA/PA Sorgulama. Hemen Denemek İçin Tıkla!

Ücretsiz Backlink Sorgulama Aracı

Ücretsiz Backlink Sorgulama Aracı

Herhangi bir web sitesinden farklı web sitesi arasında oluşan bağa backlink denir. Backlink SEO stratejileri içerisinde önem taşıyan web sitesi çalıştırmalarını başarıya ulaştıran SEO teknikleri ve çalışma prensipleri içerisindedir. Backlink sorgulama ise sektördeki rakip sitelere karşı araştırma yapmak sanal dünyada başarı sağlamak için kimler ile köprü oluşturduklarını görmek, arama verilerini ölçmek gibi işlemlere backlink sorgulama adı verilir. Geri bağlantı anlamına gelen backlink web sitesinin başka bir sayfasındaki dahili ve harici bağlantılar ile arada bağ oluşturarak kullanıcıları dışardan bağlantıya yönlendiren harici tıklama sağlayan bağlantılardır.

Backlink Nasıl Verilir?

Herhangi bir web sitesine link vermek için kelime kodunu ekleyerek dış bağlantılarınızı pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu kodlama ile kendi sitenizde başka bir siteye link verebilir, veya farklı bir siteden link alabilirsiniz.

Nofollow Nedir?

No follow etiketi arama sonuçlarında ve serp görünümünde SEO çalışmalarında kullanılan web sitesinin SEO çalışmalarının daha başarılı olmasını sağlayan; sitede göstermek istemediğiniz URL yapılarını takip etmeyen backlink etiketidir. Google botları web sitesindeki sayfayı okumaya başladıklarında okumasını istediğiniz sayfalara do follow etiketi okumasını istemediğiniz sayfalara no follow etiketi verebilirsiniz. No follow etiketi ile web sitesine referans olmadığını belirtmiş olursunuz. Nofollow link vermek zararlı mıdır? No follow link vermek zararlı değildir. Aksine web sitesini istediğiniz hale getirebilmek için nofollow etiketini faydalı olarak kullanabilirsiniz.

Dofollow Nedir?

Dofollow etiketi herhangi bir web sitesine güvendiğinizi temsil eden, takip et etiketidir. Referans olmak istediğiniz web sitesi için kullandığınız site dışı linklemeyi temsil etmektedir. Dofollow etiketimi kelime şeklinde HTML kod bilgisi ile yazılır . Dofollow etiketini title etiketi olarak eklemeniz güçlendirmek istediğiniz referans olduğunuz site için daha faydalı olacaktır.

Rakip Backlink Analizi Nasıl Yapılır?

Seo Console SEO araçlarında kullanacağınız rakip backlink sorgulaması piyasada bugune kadar var olan SEO araçlarından farklı olarak web sitelerinin DA PA değerini vurgulayan rakiplerinizin sektörel olarak anahtar kelimelerde arama sıralarında kaçıncı sayfada olduğunu vurgulayan, rakiplerinizin kimlerden ve ne tarz sitelerden dış link aldıgını gösteren sorgulama aracıdır. Rakip backlink sorgulamasını SEO uzmanları, dijital pazarlama uzmanları, e- ticaret uzmanları, sosyal medya uzmanları, freelanca çalışan SEO danışmanları, web sitesi sahipleri ve sanal dünyada var olan herkes kullanabilir.

Backlink SEO için Neden Önemlidir?

Backlink site dışı link veya siteler arası köprü gibi deyimlere tabi tutulan , bir web sitesinin başka bir web sitesi arasında kurduğu köprüdür. Backlinkler SEO çalışmaları için önem taşıyan, web sitesi sıralamalarını etkileyen, marka imajı ve trend djital pazarlama yaklaşımları için web sitelerinin sıralamasının yükselmesine yardımcı olur. SEO çalışmalarıda herhangi bir web sitesini için yapılan tekniksel çalışmaların bütününü ifade etmektedir. Backlink arama sorgularında görüntülemeyi arttırıp, rakip analizinde ve sorgulamada rakiplerin önüne geçilmesini sağladığı için SEO çalışmalarında anlam kazanan ana başlıklar içerisindedir.

Backlink Analizi Nedir?

Backlink analizi herhangi bir web sitesine dışardan verilen linklerin kaliteli veya kalitesiz olduğunu gösteren bağlantıları temsil eder. Arama motoru sonuçlarında sırlamanızı iyi yönde etkileyen backlink kalitelidir. İyi backlinklegösterildiği gibi kötü backlink ağlarınıda Google SEO araçları ile keşfedebilirsiniz. Kaliteli backlink nelerden oluşur?

  • Haber backlink
  • Blog backlink
  • Forum backlink

Haber siteleri, blog siteleri, forum siteleri gibi sosyal kitlenin çok sık kullandığı trafikçisi ve ziyaretçisi çok olan güvenilir siteler ile aranızda köprü oluşturmak backlink analizinde kaliteli backlink çalışması yaptığınızı göstermiş olursunuz.

Sitenizin Backlinklerini Nasıl Kontrol Edersiniz?

Backlink almak veya backlink ile ilgili kampanya tarzı yenilikler yapmak web site çalışmalarınız için rakiplerinizin backlink çalışmaları ve performansını ölçmeniz sektördeki rakipleri değerlendirmeniz yararınız için faydalı olan backlink çalışması detaylarını kapsamaktadır. Rakiplerinizin ve kendinizin link profilini kullanabilmek için değerlendirebileceğiniz bir kaç farklı site mevcuttur. Google search console tools rakip backlink ve sitenize dışarıdan gelen linkleri hemen gösteren Google tarafından önerilen ücretsiz kullanıma uygun SEO aracıdır. Burada rakipleriniz web siteniz için saldırıdanı bulunuyor, kimler web sitenize giriyor, hangi anahtar kelimede web siteniz popüler olabilir gibi konulara göz atabilirsiniz. Rakiplerinizin linklerini net olarak incelemek için SEO Console ücretsiz SEO aracımızı kullanarak sektörde lider olmak için merdiven basamaklarını daha emin adımlar ile çıkmaya başlayabilirsiniz.

Sitenize Nasıl Backlink Alırsınız?

Günümüzde SEO uzmanlarının yakından ilgilendiği konular içerisinde olan backlink oluşturmanın birçok farklı yolu vardır. Dışarıdan alınan her backlinkin başarı oranı farklıdır. Kaliteli ve kalıcı backlink çalışması için imkanlarınız dahilinde arama sıralamalarında üst sıralamada görmek istediğiniz web sitesi için backlink ağı inşası çalışmaları yapabilirsiniz.

  • Güvenilir sitelerden geri bağlantı sağlamak
  • Niş trendlerde arama dizinleri kullanmak
  • Marka ismi gibi title olarak trend kelimeleri linke dönüştürme
  • Herhangi bir kaynağın parçası olmak
  • Basın bülteni oluşturup haber yapmak
  • Rakibinizin link profil incelemesi